Perekonnaõigus

Küsimus: Kust peaks alustama, kui mees soovib minu last lapsendada?09.03.2012

Minu esimese lapse isa ei ole nö teada ja teda ei ole kuskil kirjas. Minu abikaasa soovib minu last lapsendada. Ootame praegu ka meie esimest ühist last. Ja seega tahaks, et lastel ei oleks erinevad perekonnanimed. Ja noh - tegelikult on mul endal ka tobe näiteks reisidel käia, kui mu esiklapsel on minust erinev perekonnanimi. Emal-isal ja õel-vennal peaks ikka üks nimi olema.
Kuidas saaks lapsendamisega algust teha? Kuhu selleks pöörduma peab ja millised kadalipud selleks läbima peab?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Lapsendamisega seonduvat käsitleb perekonnaseaduse 11. peatükk. PkS § 152 lg-st 1 tulenevalt võib lapse lapsendada tema vanemate nõusolekul ja nimetatud nõusolek tuleb esitada kohtule. Samuti tuleb lapsendamise ettevalmistamiseks lapsendada soovival isikul esitada lapsendamise sooviavaldus maavalitsusele (PkS § 158 lg 1) ja esitada lapsendamisavaldus kohtule, kes siis otsustab selle rahuldamise või mitterahuldamise (PkS § 159 lg 1).

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand