Perekonnaõigus

Küsimus: Kas abielu saab registreerida notari juures?17.03.2012

Tere, kas nüüd saab registreerida abielu notari juures? Mida on vaja selle jaoks teha ja kui palju see võtab aega? Kas see annab samad õigused?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Alates 01.07.2010 on tõepoolest võimalik abielu sõlmida notari juures. Selleks on vaja notarile esitada abiellumisavaldus, mida on võimalik täita kohapeal. Kaasa on vaja võtta abiellujate isikut tõendavad dokumendid ja isikul, kes on varem olnud abielus, abielu lõppemist või kehtetuks tunnistamist tõendav dokument.

Abielu sõlmitakse mitte varem kui ühe kuu ja mitte hiljem kui kolme kuu möödumisel abiellujate poolt notarile avalduse esitamisest (sarnaselt abielu sõlmimisele perekonnaseisuametis). Abielu õiguslikud tagajärjed on samuti samad, mis abielu sõlmimisel perekonnaseisuametis.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand