Perekonnaõigus

Küsimus: Kas abieluvaralepingut on võimalik lõpetada või muuta, kui üks abikaasadest ei ole sellega nõus?17.03.2012

Tere. Sooviksin teada, kas abieluvaralepingut on üldse võimalik lõpetada või muuta, kui üks abikaasadest ei ole sellega nõus?
Kui suured on kohtukulud ja kaua see aega võtab? Aitäh.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kõikvõimalikud lepingud sõlmitakse poolte kokkuleppel ja sellest tulenevalt on ka nende muutmise ja lõpetamise aluseks poolte kokkulepe. Sama kohaldub ka abieluvaralepingule, seega on ka selle muutmiseks või lõpetamiseks vajalik poolte sellekohane kokkulepe.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand