Perekonnaõigus

Küsimus: Kus lahutada abielu, kui oleme Eesti kodanikud, kuid elame Soomes?19.03.2012

Oleme abiellunud 2007. aastal Eestis. Oleme Eesti kodanikud. Elame 2009. aastast Soomes ja töötame siin. Kuidas ja kus saame lahutada abielu?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Perekonnaseisuasutus Eestis võib abielu lahutada siis, kui mõlema abikaasa elukoht on Eestis. Tulenevalt asjaolust, et olete küll Eesti kodanikud, kuid elate alaliselt Soomes, tuleb abielu lahutamiseks pöörduda Soomes elukohajärgsesse esimese astme kohtusse.

Täiendavat informatsiooni leiate järgneval aadressil: http://www.oikeus.fi/ > Tuomioistuimet > Käräjäoikeudet > Hakemusasiat > Perheasiat

Parimate soovidega,

Hanna Kivirand