Perekonnaõigus

Küsimus: Kas minu lahusvaraks olnud korteri müügiraha eest ostetud maja läheb lahutusega pooleks jagamisele?19.03.2012

Tere,

Elasime abikaasaga minu korteris, mis oli enne meie abielu soetatud. Abielu ajal müüsin korteri, et osta perele maja. Nüüd soovin lahutada ja ühisvara jagada. Kas minu osa on suurem, kuna ühisvara on omandatud lahusvara arvel, nagu sätestas eelmine PKS §19 lg 2 p3. Uues seaduses sellist regulatsiooni ma ei leia. Kuidas jagatakse vara uue seaduse tähenduses? Või kohaldatakse eelmist perekonnaseadust, kuna abiellusime ja vara soetati eelmise seaduse ajal.

Tänan Teid!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kas ühisvara jagamisel kohaldatakse kehtivat perekonnaseadust või eelmist perekonnaseadust, oleneb vastava tehingu tegemise ajast. Sisuliselt tähendab see seda, et kui müüsite oma korteri ja ostsite selle eest maja eelmise seaduse kehtivuse ajal (st enne 1.07.2010), kohaldub sellele eelmine perekonnaseadus, sh võimalus kalduda kõrvale abikaasade võrdsuse põhimõttest ühisvara jagamisel. Vastasel juhul kohaldub kehtiv regulatsioon.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand