Perekonnaõigus

Küsimus: Eksabikaasa ütles pärast lahutust, et teda minu vara ei huvita, kas peaksin selle kuidagi ikkagi ära vormistama?23.03.2012

Tere!
Lahutasin abielu 2011. a. detsembris Perekonnaseisuametis. Elasime 18 aastat juba lahus ja mina olen vahepeal vahetanud korterit, elan teises kohas, korter on erastatud. Kas peaksin tegema notaris varalised asjad selgeks, kuigi eks ütles, et teda ei huvita minu varaline pool. Oman veel vanemate päritud maja (29.12.2008). Tänan Teid!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Mõistlik oleks nimetatud kokkulepe tõpoolest sõlmida notariaalses vormis, vältimaks võimalikke komplikatsioone tulevikus.

Pärimise teel omandatu kuulub igal juhul Teie lahusvarasse, seega ühisvara jagamise seisukohalt see tähtsust ei oma.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand