Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas ühine korter ja sellega seotud kohustused ühe abikaasa nimele vormistada, lahutust plaanis ei ole?28.03.2012

Tahan võtta korterit enda nimele ja samuti sellega kaasnevaid kohustusi (hüpoteek). Korter on soetatud abielu ajal ja on meie ühisvara. Abielu kestab õnnelikult edasi. Tahan lihtsalt võtta enda nimele.
Millest peaksin alustama?
Kui võimalik, mis taoline protseduur maksab?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Ühisvara seisukohalt ei oma tähtsust, kelle omandis korter on. Kui soovite, et korter oleks nö Teie nimel, peaks korteriomand Teile tehingu teel üle minema, nt kinkelepinguga. Kinkeleping peab olema sõlmitud notariaalses vormis, seega peate oma küsimusega pöörduma notari poole. Notari tasu oleneb tehingu väärtusest, st korteri väärtuseks.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand