Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas mõjutab lapse isa ajateenistusse arvamine elatisraha väljamõistmist?28.03.2012

Peatselt sünnib laps. Minu lapse isa ei tunnista last omaks. Plaanin lapse isalt elatist nõuda. Kuidas mõjutab mehe kohustuslikku ajateenistusse arvamine elatisraha väljamõistmist?
Jään vastust ootama ning tänan juba ette.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Teie poolt väljatoodud asjaolu ei tohiks alaealise lapse ülalpidamiskohustust mõjutada, kuna ka perioodil, mil üks vanematest viibib ajateenistuses, vajab laps ülalpidamist. Teie kirjeldusest nähtub, et lapse isa ei kanta kõigi eelduste kohaselt isana lapse sünnitunnistusele, seega tuleb Teil elatise väljamõistmise taotlemiseks nõuda kohtult ka isaduse tuvastamist.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand