Perekonnaõigus

Küsimus: Kas lapsendamistoetust makstakse üksnes siis, kui lapsendatakse lastekodust ja elukaaslase lapse lapsendamisel ei maksta?30.03.2012

Tere.
Meil oli peresisene lapsendamine, lapsendasin oma elukaaslase poja, kes on 6-aastane. Tahtsin küsida, et kuidas seda lapsendamistoetust makstakse ja sinna seadusesse on kirja pandud, et võõrasvanemale seda ei maksta. Aga samas, kui ma ju lapse lapsendan, on mul samad õigused, mis tema isalgi. Et kas makstakse lapsendamistoetust vaid nendele, kes lapsendavad lapse lastekodust?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Lapse võõrasvanemaks on isik, kes on lapse seadusliku vanemaga abielus, seega riiklike peretoetuste seaduse § 11 lg-s 1 nimetatud piirang Teile ei laiene.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand