Perekonnaõigus

Küsimus: Laps sai täisealiseks, kas võin otse lapsele hakata maksma, kuigi nii ei ole kokku lepitud?02.04.2012

Kas elatise maksjal on õigus hakata raha kandma otse täisealiseks saanud lapse arvele, ilma et nii oleks kokku lepitud? Elatis on välja nõutud kohtu kaudu.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Üldjuhul võib elatist maksta otse lapse kontole juhul, kui eelnevalt on sõlmitud sellekohane kokkulepe. Kui aga laps on saanud täisealiseks, võiks sisuliselt maksta elatist tema kontole küll, kuna laps on saanud teovõimeliseks ja ei vaja enam esindamist teise vanema poolt. Siiski soovitan komplikatsioonide vältimiseks sõlmida teise vanemaga vastav kokkulepe.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand