Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas saaks vanaema lapselapsele elatisraha maksta?03.04.2012

Tere,
minu pojal on 7-kuune laps. Elasid naisega koos, nüüd ajas ta välja oma korterist ja poeg elab nüüdsest minu juures. Pojal tööd ei ole siin ja saab toimetulekutoetust 76 eurot valla poolt. Lapse ema aga nõuab raha ja lubas anda kohtusse. Olen seda last aidanud ise ja ostnud kõik mis vaja vankritest riieteni ja veel rahaliselt ka toetanud aga tõendada pole ju kohtus millegagi. Küsimus siis oleks,et kas vanaema saab maksta mingi summa poja eest, et laps ei peaks kannatama? Kuni poeg saab tööle aga see peaks olema ametlikult, sest selle naisega ma kokkulepet sõlmida ei saa. Lugesin siin, et ühele lapsele elatisraha on 145 eurot aga nii suurt summat me maksta momendil ei saa. Mis teha ja kuhu peaks pöörduma? Ette tänades ja parimate soovidega,

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Alaealise lapse ülalpidamiskohustus lasub eeskätt tema vanematel, seega peaks lapse ülalpidamiseks elatist maksma Teie poeg, mitte Teie isiklikult. Juhul, kui lapse isa asemel maksate Teie lapsele elatist, võib kohus lugeda ülalpidamiskohustuse lapse isa poolt mittetäidetuks. Selle vältimiseks kandke elatis esmalt lapse isa kontole ja seejärel lapse isa kontolt lapse ema kontole, märkides selgitusse nt "elatis aprillikuu eest".

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand