Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas muuta lapse perekonnanime, kui lapse isa on välismaal?03.04.2012

Tere,
Laps saab sellel aastal juba 5-ks, kuid lapse isa külastas meid viimati siis, kui laps oli 8-kuune. Kuna kooselu ei klappinud enam kuidagi, siis leppisime omavahel kokku, et tema toetab lapse ülalpidamist iga kuu 2100 krooniga. Esimesel kuul ta seda ka tegi, kuid mitte rohkem. Seejärel esitasin kohtule kiirmenetluse, et lapsele elatisraha nõuda, kuid kuna seda otsust ei suudetud temani toimetada, s.t, et ta ei viibinud enam Eestis, siis ei aidanud ka see mind enam eriti. Siit ka küsimus, kui lapse isa ei ole juba nii kaua tema kasvatamises osalenud, siis kas on mõni võimalus, et lapsel oleks minu, mitte mehe perekonnanimi.
Kuhu või kelle poole peaksin üldse sellise murega pöörduma?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Lapse perekonnanime muutmiseks on üldjuhul vajalik teise vanema nõusolek. Kui Teil ei õnnestu nimetatud nõusolekut hankida, tuleb pöörduda kohtu poole ja nõuda endale otsustusõiguse üleandmist lapse nimevaliku osas. Kui kohus Teie taotluse rahuldab, on Teil õigus muuta lapse nime lapse isa nõusolekuta.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand