Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas vara jagamisel saada kompensatsiooni, kui mehel on 6 miinimumkapitaliga osaühingut?04.04.2012

Tere.
Ees seisab lahutus ja vara jagamine. Küsimus selline: kuna mehe nimel on 6 firmat, kas minul on ka lahutades nendelt firmadelt võimalik midagi saada? Mees väidab, et need firmad on väärtusetud (ostetud riiulifirmad). Küsimus selline, kui firma algväärtus on 2556 eurot (40000 krooni), ja tal on neid kuus tükki, kas siis on mul näiteks kohtus õigus nõuda nende firmade eest näiteks kompensiooniks 5000 eurot, firmasid ma endale ei taha ja kas kohus üldse saab mõista mingit kompensatsiooni välja rahas? Muudes asjades oleme me saanud kokkuleppele, tüliallikaks on firmad.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Lahendus, mille kohaselt jääb ettevõte (ettevõtted) ühisvara jagamisel ühele abikaasale ja teisele abikaasale makstakse selle eest kompensatsiooni, on täiesti võimalik. Ühisvara jagamise seisukohalt on oluline selgitada välja eseme väärtus. Eseme harilikuks väärtuseks on eseme kohalik keskmine müügihind (turuhind). Sellest tulenevalt peab kompensatsiooni suuruse kindlaksmääramisel kindlaks tegema ettevõtte osa kohaliku keskmise müügihinna.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand