Perekonnaõigus

Küsimus: Alimentide maksmine, kui abikaasa elab välismaal02.04.2011

Olin naisega abielus ja meil on ühine laps. Kohus määras mulle alimentide maksmise kohustuse. Maksan seda naisele korrektselt iga kuu.
Kui naine läheb koos lapsega välismaale elama, kas pean ka siis alimente edasi maksma?
Kui ei pea, kas siis naise ja lapse tagasitulekul pean uuesti maksma hakkama?
Kui mina maksan alimente, kas siis naine peab selle pealt maksma tulumaksu, olenemata riigist, kus ta elab?

Vastus: Kairi Pobbul, advokaat, Taivo Saks & Partnerid Advokaadibüroo, www.tsp.ee

Tere,
Lapsele elatise maksmise kohustus on vanemal vähemalt kuni lapse täisealiseks saamiseni, kui laps, täisealiseks saanuna jätkab põhi- või keskhariduse omandamist põhikoolis, gümnaasiumis või kutseõppeasutuses, on vanemal jätkuvalt elatise maksmise kohustus, kuid mitte kauem kui lapse 21-aastaseks saamiseni (Perekonnaseadus § 97 p 1 ja 2). Alates selle aasta 1. jaanuarist ei maksustata Eestis tulumaksuga elatist (tulumaksuseadus § 19 lg 3 p 11). Elatise maksustamine muudes riikides on reguleeritud selle konkreetse riigi seadusandlusega.