Perekonnaõigus

Küsimus: Kas saan kuidagi FIE-st talunikuna töötava abikaasa kasumist osa?04.04.2012

Tere!
Minu abikaasa on talupidajast FIE, ise saan pensioni. Tegelen FIE raamatupidamise ning tavapärase taluperenaise kohustustega: aed kodu, hoidised, peenramaa jne.
Probleemi tekitab abikaasa viinalembus, mis ei jäta mingeid sääste ei majapidamise ega ka vanaduspäevade kindlustamiseks.
Kas minul tema abikaasana on õigust taluniku kasumi tarvitamist piirata või sellest osa saada?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Abielu ajal seotatud vara, kaasa arvatud sissetulek, on abikaasade ühisvara. Sellest tulenevalt peaks ka Teil olema õigus abikaasa sissetulekut perekonna huvides kasutada, seda enam, et osa sellest peaks olema ka Teie osa tehtud töö eest (raamatupidamine jms).

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand