Perekonnaõigus

Küsimus: Kui mees arvab, et võib olla lapse isa, kas ta saab siis nõuda DNA testi?04.04.2012

Tere! Mure selline, et kui mu laps on sünnitunnistuse järgi vallaslaps, siis kas saab tulla mingi mees, kes eeldatavalt arvab, et tema võib selle lapse isa olla, ja nõuda kohtu kaudu dna testi? Mina pole temalt elatisraha ega alimente nõudnud ega soovi oma ellu.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Mehel, kes peab ennast lapse isaks, on perekonnaseaduse §-i 94 alusel õigus nõuda isaduse tuvastamist. Seejuures ei ole oluline, kas olete temalt nõudnud lapse ülalpidamiseks elatist või mitte.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand