Perekonnaõigus

Küsimus: Kas elatisraha kohtumäärusega võin pöörduda otse mehe tööandja poole või pean pöörduma kohtutäituri poole?09.04.2012

Tere! Kohtumäärusega on isalt mõistetud jaanuaris 2009.a. välja elatis. Sel hetkel oli ta töötu aga praeguseks leidnud töökoha. Vahepeal on maksnud teatud summasid käest-kätte aga ametlikult keeldub maksmast. Küsimus selline, et kas mul on õigus vastava kohtumäärusega ise minna tema töökohta ja esitada nõue elatise maksmiseks või saan pöörduda ainult kohtutäituri poole? Ja millal see kohtumäärus aegub, sest siiani on mu kontole kantud ainult paar-kolm kuud raha. Lapsed alles 9 ja 11.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui laste isa vabatahtlikult kohtuotsusega väljamõistetud elatist ei maksa, tuleb täitemenetluse algatamiseks pöörduda kohtutäituri poole.

Kohtuotsusega tunnustatud ülalpidamiskohustuse täitmisest tuleneva nõude aegumistähtaeg on 3 aastat iga üksiku kohustuse jaoks.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand