Perekonnaõigus

Küsimus: Milline võib olla kriminaalkaristus kohtu poolt määratud elatise mittemaksmise korral?10.04.2012

Tere.

Kuna isa ei maksa lastele elatisraha, mis on kohtu poolt määratud ja hoidub kõrvale maksmisest, siis tegin politseisse avalduse. Tean vaid seda, et ta saab kriminaalkaristuse aga et mis on need karistused, mida ta võib saada?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Tulenevalt karistusseadustiku §-st 169 karistatakse lapse ülalpidamiskohustuse rikkumise eest rahalise karistuse või kuni üheaastase vangistusega.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand