Perekonnaõigus

Küsimus: Kas varalahususe korral on abikaasal õigus teada saada minu päritud vara koosseisu?24.04.2012

Tere,
Meil abikaasaga on valitud lahusvararežiim, pärisin aktsiad ja kinnistu. Kas abikaasal on õigus teada saada pärandi koosseisust?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

PkS §-i 58 kohaselt käsitatakse abikaasasid varalahususe korral varalistes suhetes isikutena, kes ei ole teineteisega abielus. Sellest tulenevalt puudub Teil kohustus teavitada abikaasat pärandi koosseisust.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand