Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas hooldusõigusest lahti saada, kui noormees ei allu kasvatusele?26.04.2012

Tere,
Olen 17-aastase noormehe hooldaja. Tahaksin sellest lahti öelda, kuna poiss ei allu korraldustele ega käi koolis. Tema arvab, et on täisealine. Olen temast väsinud, hooldusõiguse sain 2 aastat tagasi seoses tema ema surmaga. Tahtsin poisile parimat.
Aitäh

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Võin eeldada, et peale lapse seadusliku vanema surma seati lapse üle eestkoste ja Teid määrati lapse eestkostjaks. Kui soovite lapse eestkostjaks olemisest loobuda, peate kohtule esitama vastava avalduse.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand