Perekonnaõigus

Küsimus: Kas on alust nõuda elatisraha eksmehe naiselt või vanavanematelt?09.05.2012

Tere,
Mure siis selline, et pole saanud elatisraha juba aastaid ja summa küündib juba ca 15000 euroni.
Kas mul on võimalik alustada hagi mehe naise vastu, kuna on selgunud, et on siiani siiski abielus (abieluvaralepinguga on ju 50% varast teise oma, kuna nad on abielus juba mingi 1985. aastast)?
Olen korduvalt esitanud avaldusi kuritahtlikult eemale hoidmisest elatisraha maksmisest, kuid kahjuks tulutult.
Lugesin hiljuti kohtulahendit, kus mõisteti elatis välja vanavanematelt, on see võimalik. Elatisraha ei maksa juba 10 aastat ega tunne ka huvi lapse käekäigu vastu, rääkimata sünnipäevakaartist. Oma elukohta varjab kiivalt. Kas tõesti pole mingit lahendust asjale?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Sisuliselt on PkS §-i 106 alusel võimalik alaealise lapse ülalpidamiskohustuse üleminek asenduskohustusena lapse vanavanematele. Tõepoolest on ka Riigikohus teinud sellekohase otsuse lahendis nr 3-2-1-75-11. Küll aga ei ole võimalik nõuda elatist lapse isa abikaasalt.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand