Perekonnaõigus

Küsimus: Kas pean hakkama maksma elatist isale, kes pole mind kasvatanud ja keda ei ole elu jooksul näinud?02.05.2012

Tere,
Vanemad lahutasid, kui olin 1,5 aastane. Oma eluaja jooksul ei ole ma oma isa näinud, ta ei ole ka ise minuga kunagi ühendust võtnud ega minu kasvatamises osalenud. Praegu olen juba ise keskealine, mul on omad lapsed ja lapselaps.
Ema juttude järgi tean veel, et eluaeg alkoholilembene isa on varasemalt paaril korral ka kohtulikult karistatud.
Hiljuti kuulsin, et isa plaanib nõuda minult elatist. Soovin sellega seoses eelinformatsiooni oma õiguste kohta. Ilmselgelt ei soovi ma maksta elatist võõrale inimesele. Minule teadaolevalt on ta töötu, pensioniealine veel mitte. Puuet või tervisehädasid ka ei ole.
Ette tänades

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui Teie isa on kunagi Teie suhtes ülalpidamiskohustust rikkunud, on põhjendatud ka Teil isa suhtes lasuva ülalpidamiskohustuse piiramine või üleüldse sellest vabastamine.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand