Perekonnaõigus

Küsimus: Kui olen lapseootel, kas siis mehel on võimalik saada ajateenistusest ajapikendust?02.05.2012

Tere!
Olen kodune (dekreedis) ja sünnitan juuli alguses. Mehel on aga 15. juunil ajateenistuse komisjon. Kas Te oskate öelda, kas lapse isal on mingi võimalus sõjaväest pikendust saada? Ma tean, et siis saab vist pikendust, kui sul on alla aasta vanune laps, kuid meie puhul on asi nii, et meil ei ole veel laps sündinud.

Ette tänades.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Ajapikenduse andmine on perekondlikel põhjustel võimalik vaid juhul, kui isik peab üleval vähemalt kahte või üksinda vähemalt ühte last. Seega Teie poolt kirjeldatud olukord kahjuks kõigi eelduste kohaselt nimetatu alla ei mahu ja ajapikendust saada pole võimalik.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand