Perekonnaõigus

Küsimus: Olen lapse isa, laps on minu perekonnanimega, kuidas saan muuta lapse perekonnanime, kui ma abielludes oma nime muudan?02.05.2012

Oman eelnevast kooselust last (7-aastane), kes kannab minu perekonnanime, lapse emal on teine nimi. Nüüd on mul uus suhe ning ka soov abielluda. Samas on mul plaanis abiellumisel võtta abikaasa (naise) perekonnanimi. Millise nimega jääb siis laps? Kas mul on õigus automaatselt ka lapsele see sama uus nimi panna, sest ka praegu kannab laps ju isa perekonnanime? Aga kui lapse ema pole nõus, siis millise nimega jääb laps? Samas pole ma nõus, et laps võtaks ema nime. Samuti ei saa ju laps jääda vana perekonnanimega, sest nii on emal üks nimi, isal teine ja lapsel kolmas nimi?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Tegelikkuses pole oluline, kas laps kannab oma vanematega või vähemalt ühe vanemaga sama perekonnanime, põlvnemisest tulenevaid õigusi ja kohustusi nimetatud asjaolu ei mõjuta.

Lapse nime muutmiseks on vajalik mõlema vanema nõusolek, olenemata asjaolust, kelle perekonnanime laps seni kandnud on.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand