Perekonnaõigus

Küsimus: Kuhu pöörduda ja kuidas toimub välismaalasega abielu registreerimine?04.05.2012

Palun öelge mulle mida ja kuhu pean pöörduma, et abielluda ameerika kodanikuga.
1. mis on selleks vaja, nii minu, kui tema poolt;
2. kaua see protsetuur aega võtab;
3. millise ajaga me peaksime arvestama;
4. kas on võimalik tseremooniat läbi viia inglise keeles, pean silmas Viljandis või Tallinnas;
4, kui tahaksime registreerida Tallinnas, kas peab selleks olema Tallinna sissekirjutus, ise olen, Viljandisse sisse kirjutatud aga plaanime Tallinna kolida;
5. kas kirikus on teised seadused ja on ka sissekirjutus nõutav;
Olen väga tänulik kui saaksin TEIE vastused.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui Eestis soovib abielu sõlmida välismaalane, peab ta tõendama, et tal on Eestis viibimiseks välismaalaste seaduses nimetatud seaduslik alus ning esitama abieluvõimetõendi. Abieluvõimetõendi väljastab asjaomase riigi pädev asutus selle kohta, et isiku elukohariigi õiguse järgi ei ole abielu sõlmimiseks takistusi.

Abielu võite sõlmida enda poolt valitud perekonnaseisuasutuses, sissekirjutus ei oma seejuures mingisugust tähtsust.

Sisuliselt on võimatu ette prognoosida täpset aega, mis kogu protseduuri läbimiseks kulub.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand