Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas abielu ajal vormistada nii, et edaspidi on laenud ja kohustused abikaasadel eraldi?08.05.2012

Tere!

Kas saab abielu jooksul notariaalselt koostada sellist paberit, mis ütleb, et selle paberi tegemise hetkest peale on kõik kummagi osapoole võetud laenud, riiklikud maksud ja nende intressid kummagi abikaasa lahuskohustus? Ehk siis, et üks abikaasadest ei pea hakkama teise võlgu ja kogunenud intresse maksma.

Ette tänades vastuse eest!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Selleks peate pöörduma notari poole ja koostama abieluvaralepingu, mille kohaselt on mõlema abikaasa vara tema lahusvara ja ühisvara ei teki.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand