Perekonnaõigus

Küsimus: Kas saan teha korduva avalduse politseile, kui isa ei hakka maksma lastele elatisraha?15.05.2012

Tere.
Kuna isa lastele elatist ei maksnud, siis tegin politseisse avalduse maksmisest kõrval hoidumise suhtes. Ja karistuseks sai ta 60 tundi üldkasulikku tööd. Kas see aeg maksab riik mingit raha või ongi nii, et teeb oma tunnid ära ja kõik? Ja kui ta ei hakka poole aasta jooksul elatist maksma, kas saan siis teha uue avalduse ta vastu?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui elatise maksmiseks kohustatud vanem peale karistuse kandmist endiselt lapse ees oma ülalpidamiskohustust ei täida, on võimalik uuesti algatada menetlus KarS §-i 169 alusel.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand