Perekonnaõigus

Küsimus: Mida teha, kui isa ei teenigi elatise miinimumi?16.05.2012

Tere. Abikaasa sattus alkoholi küüsi. Nüüd on ta ilma tööta. Kuna ka mina ei soovi joodikut ülal pidada, siis otsustasin abielu lahutada. Aga mure selline, kas mul on õigus oma kolmele alaealisele lapsele nõuda elatisraha miinimummääras. Tean ju, et nende isal polegi nii suurt sissetulekut. Kannatajad on ju lõpuks lapsed.
Tänan vastuse eest.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Seaduse kohaselt on alaealistel lastel õigus nõuda lahus elavalt vanemalt elatist ja ülalpidamiseks kohustatud isiku kehv majanduslik seisund seda õigust ei mõjuta. On võimalik, et kohus mõistab välja miinimummäärast väiksemas määras elatise, kui lapsi on kolm ja elatise maksmiseks kohustatud isiku majanuduslik olukord on väga halb.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand