Perekonnaõigus

Küsimus: Kui isa maksab elatise võlga, aga ei maksa jooksvat elatist, kas siis võib uuesti KarS §-i 169 alusel politseisse anda?18.05.2012

Isale on elatisest kuritahtlikult kõrvalehoidumise eest määratud tingimisi karistus ja lisaks elatise võla maksmise kohustus. Maksab seda võlga aga jätkuvalt ei maksa jooksvat elatist. Ta pole ju nö. karistust ära kandnud, maksab ainult määratud kuumaksega, kuna ei taha kinni minna. Kas sel juhul saab ka teha korduvavalduse, kuna jooksva elatise maksmisest hoiab ikka kõrvale?
Aitäh

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Teie poolt kirjeldatud olukorras on põhjendatud uue avalduse esitamine KarS §-i 169 alusel, kuna ülalpidamiseks kohustatud isik hoiab endiselt kõrvale elatise maksmisest.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand