Perekonnaõigus

Küsimus: Millised dokumendid pean esitama, et nõuda lapse isalt lapsest loobumist?28.05.2012

Kui soovin kohtu kaudu nõuda isalt lapsest loobumist, siis millised dokumendid pean esitama. Kui isa on nõus vabatahtlikult lapsest loobuma, siis kas piisab tema poolsest avaldusest (milline vorm peab välja nägema ja kas sellisel juhul on vaja kohtu poole pöörduda või kuskile mujale asutusse)? Kas juures peavad olema ka minupoolsete tunnistajate ütlused, kuna tean, et niinimetatud isa on lapsele ohtlik, kuna on nii minu kui ka lapse elu ohtu seadnud?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Sellist instituuti nagu "lapsest loobumine" meie õiguskord ei tunne, ilmselt peate silmas lapse hooldusõiguse täielikku üleandmist ühele vanemale. Selleks tuleb kohtule esitada vastav avaldus, mis on piisavalt argumenteeritud põhjendamaks niivõrd ulatuslikku muutust lapse ja vanema õigussuhtes. Nimetatud avaldusele on kindlasti vaja lisada lapse sünnitunnistus, muude dokumentide esitamine sõltub juba konkreetse asja eripäradest.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand