Perekonnaõigus

Küsimus: Kui ema ei tööta ja isa maksab enamus kulusid, kas siis on veel õigust lisaelatist küsida?03.06.2012

Kui 2 lasteaiaealist last elavad paari päeva kaupa mõlema vanema juures ja isa maksab lasteaia, transpordi ning 70 eurot toetust, kas laste emal on õigus veel midagi nõuda?
Laste ema ei tööta, saab toetust vanematelt ja lastetoetust. Laste isa saab kuus palka u 1500 eurot.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui lapsed elavad võrdse osa ajast mõlema vanema juures, puudub sisuliselt alus elatise väljamõistmiseks. Teie poolt kirjeldatud olukorras oleks pigem põhjendatud elatise väljamõistmine laste isa kasuks, kes katab suurema osa laste kulutustest.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand