Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas saada välismaal sündinud lapsele kodakondsus, kui ema on Eesti kodanik?14.06.2012

Kuidas on võimalik saada 2-aastasele lapsele Eesti kodakondsust, kui laps on sündinud Portugalis ja tal on Portugalis väljaantud sünnitunnistus (ei ole apostilli) ja Portugali ID-kaart. Emal on Eesti kodakondsus. Tulid Eestisse elama kahekesi lapsega isa loal, vanemad abielus ei ole ja ei kavatse koos elama hakata. Isa jääb elama Portugali.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Juhul, kui vähemalt üks vanematest on lapse sünni ajal Eesti kodakondsuses, omandab laps Eesti kodakondsuse sünnilt. Kõik Eesti kodakondsusega seotu leiate järgmiselt aadressilt: https://www.eesti.ee/est/teemad/kodakondsus/eesti_kodakondsus/taiskasvanu_kodakondsuse_taotlemine

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand