Perekonnaõigus

Küsimus: Kui suhtluskord on määratud, kuidas käituda kui haigestun ja ei saa lapsega kohtuda?04.06.2012

Tere!

Kui mulle on määratud lapsega kohtumiseks suhtluskord, mida ise tungival soovil tahtsin, siis kuidas käituda, kui jään ise haigeks ja peaksin seetõttu kohtumise tühistama juba puhtalt sellepärast, et mitte last nakatada? Kuidas käituda, kui lapse ema hakkab tühistama lapsega kohtumisi, väites, et laps on haige? Kas mul on mingisugune seaduslik alus seda kontrollida?

Suured tänud vastuse eest!

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Üldjoontes on kindlaksmääratud suhtlemiskorda märgitud, kuidas toimida tervislikel põhjustel (nii lapse kui ka vanema haigestumisel) ärajäänud kohtumiste korral, st kuidas neid asendatakse. Sellise määratlusega on võimalik elimineerida võimalikud kaheti mõistetavused. Ilmselt Teie suhtlemiskorras vastavad punktid puuduvad.

Mina isiklikult pean põhjendatuks tervislikel põhjustel ärajäänud kohtumiste asendamise, tõstes need ajale, mil nii laps kui ka vanem on terved. Otseselt seaduses eelpool nimetatule viidatud ei ole, kuid suhtlemiskorra eesmärki silmas pidades peaksite lapse emale vastavasisulise ettepaneku tegema.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand