Perekonnaõigus

Küsimus: Lapse isa soovib lapsega kokku saada, kas ta peab ise lapsele järele tulema või pean ma lapse tema juurde viima?15.06.2012

Tere!
Panin lapse isale elatusraha nõude kohtu kaudu peale ja lapse isa ei täida seda korrektselt ja nõuab lapsega kokku saamist. Mul ei ole selle vastu midagi, et ta tahab lapsega koos olla, aga kas mina olen kohustatud talle lapse viima või peab tema ise lapsele järgi tulema? Meie vahemaa on ligi 100 km.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Ükski seadus konkreetselt ei reguleeri, kes peab lapsele järgi tulema ja koju tagasi viima. Selles peaksid lapse vanemad ise kokku leppima, nt oleks mõistlik korraldada lapsega kohtumine selliselt, et üks vanem tuleb lapsele koju järgi ja teine vanem toob koju tagasi.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand