Perekonnaõigus

Küsimus: Kas saan oma tütre hooldusõigust tagasi nõuda, kui kohus on selle minu õe kasuks määranud?21.06.2012

Tere,
Minu tütar on mu õe kasvatada 10 aastat, tütar on psüühilise puudega. Eelmine aasta sai õde kohtult ka hooldusõiguse kuni lapse 18-a saamiseni, kas saab seda muuta ja endale last tagasi võtta, kuna õde keelab minul tütrega suhtlemast ja õel on alkoholiprobleem. Minult pole vanemlikke õigusi tütre suhtes ära võetud. Jään lootma teie abile.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Teil on õigus taotleda kohtult lapse hooldusõiguse Teile üleandmist, samuti on võimalik kohtult taotleda lapsega suhtlemiskorra kindlaksmääramist. Vajalik on esitada vastav avaldus kohtusse.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand