Perekonnaõigus

Küsimus: Kas 16-aastasele tütrele pean sõbranna perega välisreisile minekuks mingi loa või volituse tegema?02.07.2012

Minu 16-aastane tütar sõidab oma sõbranna ja nende vanematega Hispaaniasse puhkusele ja vahemaandumine on Saksamaal. Kas ma pean tegema sõbranna vanematele volituse, et mu tütar võib koos nendega reisida? Kui jah, siis kas volitama peavad mõlemad lapsevanemad (ma olen abielus ja elan koos oma abikaasaga). Või on 16-aastane juba piisavalt suur, et ta võib olla ka individuaalreisija ja piisab vaid lennupiletist ja reisidokumendist?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Võimalike komplikatsioonide vältimiseks tuleks Teil ja abikaasal anda ühine nõusolek/volitus, mille kohaselt võib tütar sõbranna vanematega välisriiki minna.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand