Perekonnaõigus

Küsimus: Mida peab tegema, et lapse isana saaks sünnitunnistusele tema bioloogiline isa?02.07.2012

Mida peab tegema kui lapse isana on sünnitunnistusele märgitud tema mittebioloogiline isa, tänaseks eks elukaaslane (abielus ei olnud). Lapsele ta elatist ei maksa ja koos me ei ela.
Samas lapse bioloogiline isa tahab lapse isana elatist maksta ja last oma nimele saada, kuna tal on veel kaks last kellele peab elatist maksma hakkama. Ta tahab, et lapsed saaksid võrdselt raha, et pärast mingit segadust ei tuleks. Mida peab tegema, et lapse isana saaks kirja tema bioloogiline isa? Kas selleks peab ka DNA tegema? Samas ma tean, et eks elukaaslane lapsi ei saa. Kas peab ka seda kuidagi tõestama? Või pean eksilt paberi selle kohta küsima, see on natuke keeruline!
Laps ise kannab minu perekonnanime.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Vanema kannet muudetakse vaid kohtuotsuse alusel, seega tuleb isaduse vaidlustamiseks kohtu poole pöörduda. Selleks tuleb esitada kohtule põhjendatud hagiavaldus kas lapse ema, sünnitunnistusele isana kantud mehe või ennast lapse isaks pidava mehe poolt.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand