Perekonnaõigus

Küsimus: Kas peale lahutust saab abikaasa korteri müüa ilma minu nõusolekuta?02.07.2012

Läksime abikaasaga lahku, elasime aastaid eraldi kuid ametlikult ei lahutanud. Sellel ajal ostis abikaasa vahepeal 2 korterit. Abielu lahutasime aastal 2006, korterid ostis ta 2003. Kas need korterid on nüüd automaatselt meie ühisvara ja mitu aastat peale lahutust ei ole abikaasal õigust nende korteritega tehinguid teha ilma minu allkirjata. Kaua mul on aega ühisvara jagada, enne kui see muutub ühe poole omaks.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui kinnisvara omandatakse abielu ajal ja puudub varaühisust välistav abieluvaraleping, on omandatud kinnisvara näol tegemist abikaasade ühisvaraga, millega tehingute tegemiseks on vajalik mõlema abikaasa nõusolek.

Peale abielu lahutamist püsib ühisvara jagamise nõue 30 aastat.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand