Perekonnaõigus

Küsimus: Kas hooldekodus olevast abikaasast on võimalik lahutada ühepoolselt?02.07.2012

Sooviksin abielu lahutada, kuid psühhoneuroloogiahaiglas ravil olev abikaasa ei nõustu. Võimalik, et abikaasa viiakse üle kinnisesse hooldekodusse. Kohtu tee on materiaalselt liiga kulukas ja riigi õigusabi ei saa. Kas hooldekodus olevast abikaasast on võimalik lahutada ühepoolselt?

Lugupidamisega

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Perekonnaseisuasutuses on võimalik abielu lahutada abikaasade ühise avalduse alusel, kui see ei ole võimalik, tuleb abielu lahutamiseks pöörduda kohtu poole.

Alates 1. juulist 2012 on abielu lahutamine kohtu kaudu senisest märkimisväärselt odavam, st abielu lahutamise hagilt tuleb riigilõivu tasuda 100 eurot (läbi e-toimiku esitades 75 eurot).

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand