Perekonnaõigus

Küsimus: Maksan laenu ja kõik arved, kas pean nüüd elatisnõudega koheselt leppima?04.07.2012

Tere!
Mul on 2 last (3-aastane tütar ja 1,8-kuune poeg). Elukaaslasega kahepeale 30 aastaks võetud laen ja kinnisvara. Mina elan alaliselt seal. Tema on seal ja linnas ema juures korteris, peab seda oma koduks. Laenu ja arved maksan kõik mina. Nüüd saatis siis mulle elatisnõude, nõuab 250 eurot kuus. Lihtsalt tal ei sobi elada enam, ütles. Müügu ma maja maha ja auto jne., et temal kodu olemas (ema korter linnas). Ma ei tea kas peaksin nüüd selle elatisnõudega koheselt nõustuma või asja kohtusse andma. Elukohast ei tahaks loobuda. Äkki oskate nõu anda. Tänud.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui lapsed elavad Teist lahus, on neid igapäevaselt kasvataval vanemal õigus nõuda laste ülalpidamiseks elatist. Seejuures ei ole võimalik elatisega nö tasaarveldada nt laenu tagasimakseid.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand