Perekonnaõigus

Küsimus: Enne lahutust nõudis abikaasa varajagamise paberile allkirja, kas selle allkirjaga loobusin tõepoolest korterist?07.07.2012

Tere.
Enne lahutust nõudis abikaasa varajagamise paberile allkirja. Tean, et vallasvara suhtes olin 100 % nõus.
Aga nimekirjas oli ka meie ühisvara, ehk siis abielu ajal soetatud korter.
Kirjutasin paberile alla, aga samas ma ei ole nõus, et korter eksabikaasale jääb. Alaealisi lapsi meil polnud. Kas selline paber minu allkirjaga on juriidilise jõuga ja eksabikaasa võib rahumeeli tehinguid teha korteriga? Samas on see allkiri paberile saadud erinevate nö väljapressimiste teel.
Allkirja andsin, et kiirelt lahutatud saaksin. Kas ühisvara jagamine peab olema notariaalselt kinnitatud ja kui ei, siis kuhu peaksin pöörduma, et oma osa ühisvarast ikkagi välja nõuda?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Abieluvaralepingule on ette nähtud kohustuslik notariaalselt tõestatud vorm, muus vormis sõlmitud leping on tühine.

Ühisvara jagavad abikaasad kokkuleppel (kui tegemist on kinnisasjaga või nt osaühingu osaga, tuleb kokkulepe sõlmida samuti notariaalses vormis). Kui abikaasad ühisvara jagamise osas kokkuleppele ei saa, on võimalik vastava nõudega kohtu poole pöörduda.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand