Perekonnaõigus

Küsimus: Kahes riigis ei tohi korraga saada nn lapseraha, kas ka puude toetuse pean tagasi maksma?02.08.2012

Töötan Euroopa Liidu majandustsooni riigis ja maksan ka sinna makse. Taotlesin ka sealt lapse raha. Vastus oli positiivne ja maksti lasteraha ka sellest riigist täismahus. Kuna kahest riigist korraga täismahus lapseraha saada ei tohi, maksin kodukoha riiki lapseraha tagasi. Küsimus selline, laps on sügava puudega ja saab ka puude toetust. Kas ka see tuleb tagasi maksta. Tänan.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Üldise põhimõtte kohaselt on isikul õigus saada toetust vaid ühest riigist, mis tähendab, et isik on kohustatud loobuma teise riigi toetusest. Üldjoontes loobutakse selle riigi toetusest, mis on väiksem. Eeltoodu kehtib kõikidele toetustele, seega tuleb Teil tagasi maksta ka puudega lapse toetus.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand