Perekonnaõigus

Küsimus: Mida saaksin veel teha, kui täitur ei saa isalt elatisraha kätte, kuigi tean, et isa varaline seis ei ole kehva?02.08.2012

Olukord selline, et isa ametlikult tööl ei käi, lapsele mõistetud elatist maksab vaid osaliselt, võlg kasvab, tänase päeva seisuga juba üle 600 euro. Asi on antud täituri kätte, aga sealt pole tulnud vastust kuigi olen täiturile mitu kirja kirjutanud. Samas on isal laenud makstud, korter pole mitte vaeste killast jne. Mida saan veel teha või mismoodi on võimalik lapsel rahasid kätte saada?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Sisuliselt ei ole Teil olukorras, mil kohtutäituri juures on juba algatatud täitemenetlus, kuidagi võimalik võlgnikult raha kättesaamist nö kiirendada.

Paraku on võlgnikul võimalik tegutseda ka selliselt, et vaatamata heale majanduslikule olukorrale kohtutäitur tema varale ligi ei pääse.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand