Perekonnaõigus

Küsimus: Kas 16-aastane võib kodust ära kolida ja iseseisvat elu alustada?02.08.2012

Tütar on 16-aastane ja ei soovi elada enam kodus. Ta tahab minna oma elu peale. Kas ta tohib või pean kinni hoidma. Kui ta soovib siiski üksi elada, kas kohalikul omavalitsusel ja lastekaitsel on õigus vahele sekkuda ja lapse kodus elamist kohtu kaudu nõuda.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui selline on lapse soov, puudub seaduslik alus tema takistamiseks. Vanema kohustuseks on seejuures hoolitsemine selle eest, et lapse heaolu oleks piisaval määral tagatud.

Kui lapse elamistingimused kodust väljaspool on head ja lapse sooviks on vanematest eraldi elada, puudub lastekaitsel igasugune vajadus sekkuda.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand