Perekonnaõigus

Küsimus: Tegin elatisraha taotluse, kuid isa on haiglas, kuidas käib sellisel juhul elatisraha maksmine?02.08.2012

Andsin sisse meie ühise poja ülalpidamiseks elatisraha taotluse mai algul. Vahepeal sattus mu abikaasa psühhoneuroloogia haiglasse ravile, kus ta ka
hetkel viibib. Kuidas toimub sellises olukoras elatusraha maksmine? Abikaasa saab pensioni nii Eestist kui ka Rootsist, samal ajal ta töötas (hetkel haigusleht).

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui kohus mõistab elatise välja, kuid selle maksmiseks kohustatud isik ülalpidamiskohustust ei täida, saate elatisraha kättesaamiseks pöörduda kohtutäituri poole, kes nimetatu sisse nõuab.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand