Perekonnaõigus

Küsimus: Mis hetke seisuga määratakse ühisvara koosseis, kui on soov lahutada abielu?15.08.2012

Mis hetke seisuga määratakse kindlaks ühisvara koosseis enne, kui seda jagama hakatakse?

Vana perekonnaseaduse järgi oli selleks abielusuhete lõppemise hetk, uus seadus selle koha pealt midagi ei ütle.
Oleme otsustanud abikaasaga lahutada, kuid ühisvara jagamise osas on meil lahkarvamused - seega peame ikkagi kohtusse minema. Samas tekkiski küsimus, mis hetke seisuga ühisvara koosseis määratakse, kui abielusuhted on lõppenud juba paar aastat tagasi (isegi vana perekonna seaduse kehtimise ajal).

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Ühisvara koosseis määratakse kindlaks abielu lahutamise hetkega.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand