Perekonnaõigus

Küsimus: Kas mul on õigus eksabikaasalt oma auto tagasi nõuda ja mis ma selle jaoks tegema peaksin?07.08.2012

Meil on eksabikaasaga ühisvara mille alla kuuluvad maja ja auto (auto on minu ostetud ja kirjutatud minu nimele). Mõlemad on ostetud laenu peale. Maja laenu maksab tema (ta elab seal sees uue perega) ja auto laenu mina. Aga tema keeldub autot mulle tagastamast. Kas mul on mingi võimalus auto tagasi saada?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui nimetatud sõiduk kuulub Teie ja abikaasa ühisvara hulka, on endisel abikaasal sisuliselt Teiega võrdne õigus seda kasutada. Teie poolt kirjeldatud olukorras oleks kõige õigem jagada ühisvara, kuna vastava kokkuleppe puudumisel võivad ka lahutatud abikaasad jätkuvalt ühiselt kasutada ühisvarasse kuuluvaid esemeid.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand