Perekonnaõigus

Küsimus: Kui meil on abikaasaga kontod suletud, kas siis lapse sünni korral ei saagi me mingit sünnitoetust?10.08.2012

Tere,
Meie mure seisneb selles, et kunagi sai võetud laenu ja kui abikaasa invaliidistus, siis tekkisid makseraskused ning nüüd on meie mõlema kontod arestitud. Perre aga on sündimas kaua (13 aastat) oodatud laps. Kas mina jään sellisel juhul ilma dekreedirahadest ja laps ilma sünnitoetusest? Või ehk on sellisel juhul mõni lahend olemas, millele mina hetkel ei tule? Ei kujutagi ette, et kui meil pole õigust midagi saada, siis kuidas alustada.

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Tulenevalt täitemenetluse seadustiku § 131 lg 1 p 1 kohaselt ei saa sissenõuet pöörata riiklikele peretoetustele, seega puudub kohtutäituril õigus arestida Teie kontole laekunud lapse sünnitoetus.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand