Perekonnaõigus

Küsimus: Kas minu poolt ostetud maja ja abielu ajal koos ostetud majaalune maa on ühis- või lahusvara?13.08.2012

Tere!
Ostsin 1984. aastal maja kunagisest sohvoosist järelmaksuga. Abiellusin 1987. aastal. Maja sain täielikult tasutud krooni algusaastal.
2001. aastal kinnitasin maja hooneregistris üksinda, et saaksime abikaasaga maad osta. Muidu kui maja ei ole hooneregistris, siis ei oleks me saanud maad osta. Siit ka nüüd siis küsimus. Kui ma nüüd abikaasaga lahutan siis millist vara me jagame, et mis on ühisvara ja mis lahusvara?

Ette tänades

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Kui maja-alune maa on ostetud abielu ajal, on ühisvaraks nii maja kui ka selle alune maa, st kinnistu tervikuna.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand