Perekonnaõigus

Küsimus: Kuidas koostada avaldus kohtule, kui soovin vabastada lapse isa lapse ülalpidamiskohustusest?13.08.2012

Tere!
Milline peaks olema kohtule esitatud avaldus, kui soovin vabastada lapse isa lapse ülalpidamiskohustusest?

Vastus: Hanna Kivirand, jurist, Õigusbüroo KIVIRAND, www.kivirand.ee

Tere!

Lapse isa nö ülalpidamiskohustusest vabastamine toimub faktiliselt, st loobute oma õigusest nõuda lapse isalt lapse ülalpidamiseks elatist. Kohtusse pöörduda selleks vaja ei ole. Samas ei võta see Teilt õigust nõuda ülalpidamiskohustuse täitmist tulevikus.

Parimate soovidega,
Hanna Kivirand